Czy AI Pogrzebie Skate-Art

Coraz częściej słyszymy o obrazach czy fotografiach wygenerowanych przez AI które wygrały konkursy lub oszukały dużą cześć społeczeństwa swoim realizmem.

Wielu artystów zaczyna odczuwać strach z tym związany. Dlatego dziś zastanowimy się jak to wygląda w rzeczywistości jeśli chodzi o tak specyficzny temat jakim jest deskorolka i sztuka z nią związana.

Żyjemy w czasach w których bez wątpienia sztuczna inteligencja coraz mocniej zaczyna przenikać w różne sfery codzienności. Ai potrafi wykonywać skomplikowane zadania w ułamku sekundy a z tworzeniem obrazów radzi sobie równie dobrze.

AI poproszone o stworzenie skejt foty. Warto zwrócić uwagę na trucki.

Skupiając się na samym aspekcie grafiki wielu twórców obawia się utraty pracy. Ale czy ten trend też mocno przejdzie do świata deskorolki tak bardzo indywidualnego i szanującego, riderów, operatorów, fotografów i oczywiście wszelakiej maści artystów?

W skateboardingu nie tylko jeżdżący bywają owiani kultem ale też artyści czego dobrym przykładem są takie legendy jak Jim Phillips, VC Johnson czy Neil Blender.

AI poproszone o stworzenie okładki Dizastera na 40 lecie.

To jedna z niewielu kultur która wbrew rozwoju cyfrowych technologi będzie wspierać żywą kreatywność. Wiadomo, znajdą się też firmy stawiające na niski lub niemal że zerowy koszt i szybkość wykonywania zadań, a inni mogą to potraktować jako pojedynczy eksperyment. Mimo to rola artysty jeszcze przynajmniej przez lata powinna być nieoceniona. Skateboarding to sztuka i tak musi pozostać. Też trzeba brać pod uwagę że AI tworzy swoje obrazy na podstawie informacji zebranych z tego co stworzyli ludzie więc jeszcze długo nie pozostanie tak naprawdę całkowicie kreatywna.

AI poproszone o stworzenie grafiki na blat Pogo.

Podsumowując, osobiście jak na razie nie widzę powodów do strachu. Świat deskorolki potrafi z wielkim szacunkiem docenić ludzi co jest kluczowe w tej kwestii.

W innych branżach gdzie najważniejsza jest oszczędność czasu i pieniędzy a człowiek staje się mniej ważny może się dużo zmienić. Na pewno ci którzy się nie dostosują mogą mieć problem w przyszłości, więc nauka pracy z AI jest nieunikniona.

Z pewnością z czasem ruch na rzecz docenienia artystów będzie rósł w siłę i na pewno wiele firm deskorolkowych przystąpi do tej akcji!

AI poproszone o stworzenie okładki z Piotrem Dabovem.

Obrazy zostały wygenerowane za pomocą AI DALL·E 3.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress