Co tak naprawdę definiuje skatera?

Cześć! Jestem Albert Azjan i zamiast odpowiedzieć na szablonowe pytania, podejdę do sprawy jak typowy skejt i odpowiem na tylko jedno, zajebiście ważne: Co definiuje skatera?

Czy jeżdżąc na deskorolce automatycznie stajemy się skaterem? I tak, i nie. Z jednej strony patrząc stereotypowo, faktycznie tak jest, ale czy aby na pewno? Wydaje mi się, że deskorolka kiełkuje w nas jak ziarno, a od tego kim jesteśmy zależy jak to ziarno zostanie zasiane. Czy wyrośnie z niego silne drzewo, czy chwast, który zostanie usunięty przy najbliższej okazji.

 

Albert Azjan – Wallie, Poznań

Kiedy zaczynamy nasze deskorolkowe życie, jesteśmy pełni zajawki, energii, beztroski i nie posiadamy lęków, które z czasem nabywamy. Obowiązki, praca, rodzina, priorytety… Wtedy też kształtuje się nasz deskorolkowy trzon.

Wpływ ma na to praktycznie wszystko. Otoczenie, znajomi, możliwości oraz przede wszystkim nasza osobowość. Emocje. To właśnie ten etap większość zapamiętuje najlepiej. Czym za młodu nasiąkniemy, tym zaowocujemy w późniejszych latach. Poświęcony czas, serce włożone w pracę nad sam sobą, przełamywanie barier, euforia, ból, cierpienie, spełnienie, satysfakcja. To nas nie ominie.

 

Albert Azjan – Early Grab, Meta na Malcie, Poznań

Gotowość do poświęceń, wyrzeczeń, przekładanie deskorolki ponad rzeczy przyjęte przez postronnych ludzi jako ważniejsze. Walka z próbą podporządkowania nas do systemu, w którym nie chcemy uczestniczyć. Chęć stworzenia własnego skate-światka. Życie jest krótkie, ale przede wszystkim życie jest jedno i warto je wykorzystać wedle własnego uznania, nawet jeśli wszyscy dookoła twierdzą inaczej.

 

Albert Azjan – Hippie Jump, Poznań

To twoje życie. Ty wiesz co sprawia Ci przyjemność. Ty wiesz gdzie szukać satysfakcji. Masz wybór i od Ciebie zależy, w jakim kierunku się udasz. Ja Tobie życzę aby był to las pełen najróżniejszych drzew. Z mottem na ustach „twój skateboarding mówi za ciebie” idź przez życie, szukaj ludzi podobnych do ciebie (albo i nie). To twoje życie. Ty masz wybrać co jest dla ciebie odpowiednie, ważne i ważniejsze.

A ja kończę ten bełkot o 5 rano w Światowy Dzień Deskorolki, naszprycowany skatedragiem w czystej postaci. Pozdro i wszystkiego co najlepsze!

 

text: Albert Azjan – Dizastermag 21, 2018
foto: Rafał Groth

Leave a Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress