VANS x FRIDA KAHLO

Vault by Vans przedstawia wyjątkową kolekcję oddającą hołd Fridzie Kahlo. Dzieła meksykańskiej malarki i ikona skate we wspólnej kolekcji.

Vans zyskał status kulturowego symbolu kreatywności i ekspresji, odpowiadając na potrzeby tych, którzy żyją według dewizy „Off The Wall”. Oddając cześć sztuce i angażując się w inspirowanie nonkonformistów, Vault by Vans wprowadza wyjątkową kolekcję butów oddającą hołd kultowej malarce, Fridzie Kahlo. Kolekcja Vault by Vans x Frida Kahlo prezentuje autoportrety oraz dzieła inspirowane Meksykiem, ożywiając starannie wybrane fragmenty kultowych obrazów artystki na klasycznych modelach Vans.

Będąc pod silnym wpływem meksykańskiej kultury, Frida Kahlo wykorzystuje styl sztuki ludowej, aby badać kwestie tożsamości, postkolonializmu, płci, klasy i rasy w meksykańskim społeczeństwie. Życie rzucało ją w różne zakątki świata, przemierzyła całe Stany Zjednoczone, Europę i Meksyk, czasem jednak okazywało się bolesne, co postrzegała jako zdobywanie kolejnych doświadczeń. Jej nieustanne poszukiwanie tożsamości i tworzenie osobistego, alternatywnego świata znacząco ewoluowało. W kolekcji znalazły się zarówno najbardziej rozpoznawalne odwołania do dzieł malarki, jak i te mniej znane. Składają się na nią trzy kultowe modele Vans: OG Sk8-Hi LX z autoportretem Fridy i ciemnozielonym czubkiem palców, OG Authentic LX z nadrukiem arbuza i haftowanymi detalami oraz OG Slip-On LX na cześć słynnego obrazu Kahlo z 1940 roku, „Autoportret z naszyjnikiem z cierni i kolibrem”. Każdy model posiada wulkanizowaną podeszwę i miękką wyściółkę z zapiętkiem ze skóry z efektem pęknięć.

Kolekcja Vault by Vans x Frida Kahlo będzie dostępna od 29 czerwca 2019 w wybranych sklepach Vault by Vans. Aby dowiedzieć się więcej o kolekcji, odwiedź www.vans.eu/vault.html .

Frida Kahlo
Magdalena Carmen Frieda Kahlo y Calderon urodziła się 6.07.1907 r. w Coyoacan na przedmieściach miasta Meksyk (później jako rok swoich urodzin podawała znamienną datę dla meksykańskiej rewolucji – 1910) jako piąta z sześciu córek urodzonego w Niemczech fotografa Guillermo Kahlo (dwie miał z pierwszą żoną, a cztery z drugą). Osobowość malarki meksykańskiej Fridy Kahlo fascynuje z uwagi na spójność jej wymyślonego (choć nie z wyrachowania) wizerunku, dzieł i trudnego losu, który znosiła wykazując upór i siłę przetrwania. Nigdy wcześniej nie było na świecie malarki, której twórczość w głównej mierze stanowiłaby intymną  wiwisekcję i próbę zmierzenia się z samą sobą. Zadziwia fakt, iż Kahlo namalowała ponad 50 autoportretów w podobnym – naiwnym stylu, na których wyraz jej twarzy wydaje się nieustannie taki sam (wnikliwe i odważne spojrzenie w lustro), a mimo to każdy z obrazów zaciekawia, zapada w pamięć i silnie oddziałuje na oglądającego. (https://niezlasztuka.net/o-sztuce/frida-kahlo-cierpienie-w-egzotycznych-kolorach/)

O marce Vans
Vans®, VF Corporation (NYSE: VFC), to klasyczna marka oferująca ubrania, obuwia i akcesoria sportowe. Kolekcje Vans authentic są sprzedawane na całym świecie w 84 krajach za pośrednictwem sieci filii, dystrybutorów i biur międzynarodowych. Vans jest także właścicielem i operatorem ponad 600 punktów sprzedaży na całym świecie. Marka
Vans promuje sportowy styl życia, subkulturę młodzieżową i kreatywną ekspresję dzięki wsparciu sportowców, muzyków i artystów, oraz poprzez nowatorskie wydarzenia i platformy, takie jak seria Vans Park, Vans Triple Crown of Surfing®, Vans US Open z Surfing, Vans Pool Party, Vans Custom Culture, Vans Warped Tour®, kulturalne centrum Vans i międzynarodowy klub muzyczny House of Vans.

Vans, “Off The Wall” Since ’66

www.vans.com
youtube.com/vans
instagram.com/vans
facebook.com/vans
twitter.com/vans_66
vans.tumblr.com
# # #

Leave a Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress