SOUNDS LIKE YOU GUYS ARE CRUSHING IT – premiera w Burgas

Jak na porządnego redaktora przystało postanowiłem udać się premierę długo wyczekiwanego filmu od Polar skateboards czyli SOUNDS LIKE YOU GUYS ARE CRUSHING IT. Postanowiłem nie obierać oczywistego kierunku. Londyn? Nieeee. Malmo? Również pudło. Otóż wsiadłem w samolot na gdańskim lotnisku i po dwóch godzinach byłem w słonecznym (i gorącym!) Burgas w Bułgarii. Piotrek, rozliczenie podróży służbowej podeśle na dniach. 

Kończąc jednak te wygłupy. Prawdą jest, że poleciałem do Burgas, ale premiera okazała się kompletnym zbiegiem okoliczności. Uznałem, że jest to okazja obok której nie można przejść obojętnie! 15 Września o godzinie 20.00 w kulturalnym centrum Sea Casino mieszczącym się w cudownym ogrodzie morskim zaplanowany był premierowy pokaz. Warto mieć na uwadze, że była to lokalna premiera, a nie część światowego touru Polar. Tak więc nie mieliśmy na miejscu nikogo z teamu, a tylko lokalne mordki! Nic w tym oczywiście złego!

Dobrze, nastał ten wyczekiwany wieczór i pora przekonać się czy Polar stanął na wysokości zadania. Po zaopatrzeniu się w lokalnym grzybku, przyszedł czas wygodnie rozsiąść się z jedną butelką Burgasko w dłoni, a drugą w gotowości w nogach. Swoją drogą, grzybek to zajebisty lokalny punkt gastronomiczny albo po prostu fajne miejsce gdzie kupisz browarka bez narzucania szalonej marży. Pozdrawiam grzybka muchomorka!

Jak wypada film? Pontus twierdzi, że to jego ostatnia dłuższa produkcja więc na pewno postarał się ją dopieścić. Pamiętaj, że obejrzałem ten film raz i pod wpływem emocji i alkoholu. Kolejność może trochę zboczyć z torów, ale postaram się zebrać moje myśli do kupy.

Shin ma zaledwie kilka tricków w otwierającym montażu. Szkoda, ale dopiero co wyskoczył z partem dla adidasa więc można go usprawiedliwić. Jamie Pratt otwiera film. Mocne uderzenie i fajne zakończenie z informacją o zmianie statusu na PRO. Gratulacje! Dalej montaże z LA, z Burnside. Oski ma tam sporo tricków i oczywiście wszystkie mocne. Kocur jakich mało. Dane Brady i Aaron Herrington mają nie za długie, ale bardzo miłe dla oka przejazdy. Oczywiście jako fan obu tych panów to chciałbym więcej, ale co poradzić. Emile Laurent ma charakterystyczny styl, ale nie będę ściemniał, że mnie jakoś jeszcze nie przekonał do siebie. I tyle. Mamy też sekcje paryską gdzie wplecione przejazdy ma Roman Gonzales i Paul Grund. Lubię francuskie klimaty więc zdecydowanie na plus! Klasyczne spoty Paryża i dużo mniej oczywistych miejscówek. Hjalte Halberg to stary wyjadacz, a jego przejazd jest tym czego można było się spodziewać. Techniczna sieczka z dobrym stylem. Robot, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. W jakimś momencie pojawił się Nick Boserio. Jego przejazd był tak dramatyczny jakby wybierał się na jakąś misję z której nie wie czy kiedykolwiek wróci. Jakaś misja kosmiczna czy wyprawa na dno oceanu. Mocne gówno. I całość zamyka świeży pro czyli Ville Wester. Fajny, luźny styl i dobra nuta w tle. Mimo, że nie był to mój ulubiony przejazd w filmie, ale bardzo chętnie do niego wrócę. Potem jeden trick od Pontusa i koniec.

Poza tym, że mamy te indywidualne przejazdy, to każdy z riderów przewija się w różnych montażach albo przejazdach ziomków z teamu. Bardzo przemyślane rozwiązanie. W ten sposób film nabiera integralności i sprawia, że dopiero oglądając go w całości masz pełen obraz. Bawiłem się na tej premierze rewelacyjnie. Mam jednak kilka zastrzeżeń! Te dzieciaki nie potrafią oglądać chyba już tak długich filmów. Byłem jedną z nielicznych osób które darły japę przy mocnych numerach. A po filmie wszyscy się rozeszli. Tak po prostu. To już premiery tour’u Rozkurwiela były większą imprezą! Druga sprawa która mnie zasmuciła to brak tricków od Agaty. Może nie liczyłem na pełen przejazd, ale chociaż kilka tricków. Szkoda, ale wiem, że jeszcze będzie się w tym temacie działo! W każdym razie, film zajebisty, dobra robota. Jak w końcu pojawi się na youtube to poświęć te 40/50 minut i obejrzyj go na raz, w całości. Pontusowi znowu się udało rozjebać system.

Mucho cheers!
Kobiał

Leave a Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress