Skate siostry

Dziewczyn jeżdżących na deskorolce jest cały czas jak na lekarstwo. Moment, moment mamy przecież rok 2018 i siostry Zarzyckie!

Jeszcze kilka lat temu dziewczyny na desce to była rzadkość. Zdarzało się, że priorytetem nie była jazda a przebywanie w chłopięcym (bo chyba nie męskim) towarzystwie. Dziewczyny zderzały się rownież z tym, że nie ma dla nich miejsca w męskim skateboardingu więc szybko kapitulowały. Wytrwały nieliczne. Jednak więcej na temat damskiej deskorolki opowiedzieć może Kasia Komincz z Shake Your Board, która od ponad dekady jeździ i zajmuje się „szerzeniem słowa” o kobiecej skate scenie w naszym kraju.

 

 

Po pierwsze Nikola. Czyli nastolatka na desce, jeżdżąca bynajmniej nie tylko dlatego aby przypodobać się chłopakom. Ona po prostu uwielbia jeździć na deskorolce, katować nowe triki i chyba o to chodzi! Widać coraz więcej dziewczyn jeżdżących z dziewczynami, dziewczęcych „skate gangów”, można nawet zaszaleć ze stwierdzeniem iż jest to oryginalny, nowy styl jazdy! Flipy, boardy, pierwsze gapy, taak jest!

Nelly Zarzycka reprezentuje najmłodsze pokolenie skaterek w naszym kraju! Jazda w kasku  i  ochraniaczach, to już nie obciach a oryginalny styl, a rampy, kąty a nawet gapy wykorzystuje z przyjemnością!

Jest taka cecha charakteru jak determinacja. Bardzo potrzebna do jazdy na desce. Czy Nelly posiada taką cechę? Sprawdź video! Każdy skater powinien wiedzieć, znać z autopsji to co dzieje się na tym filmiku, ale moment, moment ile Nicole ma lat?

Ale teraz najważniejsze. To co wyróżnia siostry od coaz liczniej jeżdżących dziewczyn to wsparcie. I nie chodzi tutaj o kwestię że Nelly dostała niedawno zasłużenie paczkę Vansików.  Chodzi o wsparcie rodziny, a przede wszystkim mamy. Magda Zarzycka zabiera córki praktycznie na większość zawodów, emocjonując się  na ich przejazdach nie mniej niż same uczestniczki! Dziewczyny mają naprawdę świetnie działające instagramy, własny yt kanał, no i ostatnio zrobiły premierę w rodzinnym mieście swojego skate video!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=170&v=Q8Od6bURSyU

 

Pozostaje napisać… oby tak dalej! Oby te dwie dziewczyny z Ustki stały się wzorem do naśladowania i propagowania skateboardingu! One love! Skater code!

 

Foto: Archiwum Zarzyckich

Tekst: Piotr Dabov

 

 

 

 

Leave a Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress