SKATE NOWINY- 26.08.2022

Co wydarzyło się godnego uwagi w ostatnim czasie?

Po pierwsze Polar ogłosił swój nowy pełnometrażowy film- SOUNDS LIKE YOU GUYS ARE CRUSHING IT. Tytuł jak zawsze zajebisty. Aczkolwiek powinniśmy bojkotować tą markę za to co zrobiła Michałowi! Dlatego ściągajcie swoje Big Boy’e i łamcie polarki. 

Nie śledziłem tego, ale pewnie w ciemno mogę założyć, że Palace weszło w kolabo z co najmniej 15 innymi markami, a 4 z nich są pewnie z branży high fashion albo motoryzacji. Gratuluję wszystkich tych projektów. Natomiast wiem, że wleciało też kolabo z Aesthetics czyli z oldschoolwą deskorolkową marką która… w sumie to nie istnieje. Kurde Palace, znowu się Wam udało.

I wspaniała wiadomość z zachodniego wybrzeża USA. DIY skatepark Channel Street w San Pedro po kilku latach walki, użerania się i wiszącego zagrożenia destrukcji został zalegalizowany. Odbyło się oficjalne otwarcie i każda ze stron jest szczęśliwa. Czy nie wszystko mogłoby zakończyć się w ten sposób? Kultura, komunikacja i obopólne korzyści. 

https://www.thrashermagazine.com/articles/channel-street-grand-re-opening-photos/

A co na naszym rodzimym rynku?

Ekipa (firma? Co to w sumie jest?) Pakt miała premierę swojego filmu. Trailer zapowiada srogie katy i spiny na kadry. Wiem, że szykuje się też pokaz w Gdańsku więc liczę na odhaczenia tam obecności, a później zrytego głosu i pijackiej recenzji. Jest też chyba z tej okazji jakiś foto zin. Może będzie do nabycia na premierze? Nie wiem.

Poza tym światło ujrzała nowa deskorolkowa marka – Harmony Skateboards! Samo prowadzenie skateshopu najwyraźniej nie zaspokoiło apetytu i Jakub Szymeczko wystartował z własnym brandem. Drewno ze stajni Nibiru gwarantuje najwyższą jakość i jakby to powiedział klasyk “certyfikat pełnej pizdy”. Nie wiem gdzie można kupić w tej chwili deski bo na oficjalnej stronie http://harmonyskateboards.com/ nic nie ma, ale na pewno jak zagadasz na mediach społecznościowych to uda się ogarnąć deal. Grafiki (chyba cztery na starcie) prezentują się dobrze, a jedną z nich wykonał mój japoński kolega Suke. Także niech wiatry sprzyjają, a Harmony się rozwija.

A co piszczy w filmowej trawie?

Chyba będę tracił czas wspominając o nowym filmie od ekipy GX1000 – Right here for Pablo, ale może jakimś cudem nic na ten temat nie słyszałeś. Turbo stresujące skate video. Chłopaki napinają te downhille jakby to był zjazd z banku na skateparku. Jasna cholera. Normalnie po obejrzeniu tego musiałem wziąć prysznic. Pełna prędkość i auta sprawiły, że zlałem się potem. Beje mają grande cojones. Wiem, że młodsze pokolenia nie przywykły do 50 min filmów, ale ten warto sprawdzić. R.I.P. Pablo.

Już od dłuższego czasu europejski odłam Vans’a trzyma niesamowity poziom i konsekwentnie wypuszcza najlepsze montaże. Ekipa dużo podróżuje najwyraźniej więc ciągle zbiera materiały. Ostatni edit z Mediolanu to kolejny majstersztyk! Buona Compagnia, bo taki nosi tytuł, dobrze pokazuje, że Mediolan to nie tylko Milano Centrale, ale oferuję całą gamę mocnych spotów. Dla mnie to wszystko tam zagrało. Takie nazwiska jak Chris Pfanner, Rob Maatman, Martino Cattaneo czy Victor Pellegrin gwarantują mocne numery. Sam kiedyś byłem na tripie w Mediolanie, a te nagrywki wywołują jedynie sentymentalne łzy i super wspomnienia. Tak! Trzeba by tam wrócić!

Dalej przenieśmy się do Japonii. Tam w pierwszej kolejności czeka na nas Shin Sanbongi z mocnym editem dla adidasa. Mam słabość do japońskiej deskorolki i do bs nosebluntów na kątach. Shin łączy oba te elementy. Czekam co pokaże we wspomnianym wcześniej filmie Polar’a. 

Pozostańmy w kraju kwitnącej wiśni i partu Koichiro Uehara z filmu EVISEN. Sam film ukazał się już kawał czas temu i zdecydowanie polecam całość. Jednak ten part to również kwintesencja japońskiej deskorolki. Średnia ilość tricków na minutę jest naprawdę imponująca, spoty przepiękne, a muzyka idealnie wprowadzająca Cię w weekendowy imprezowy klimat! 

Owocnego weekendu! Peace!

Mucho Cheers!
Kobiał

Leave a Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress