SKATE NOWINY- 09.09.2022

Yo! Cóż to były za dwa tygodnie! Damn!

Przejdźmy prosto do rzeczy:

Jak napisałem parę dni temu odbyły się zawody Vans Shop Riot z afterem na 100czni. Impreza połączona była z premierami filmów Youth “Twoja Babka” oraz Pakt. Powiem Wam, że oba filmy to dobra miazga. Na pewno gwoździem programu w filmie Youth’a był Kuba Bączkowski i jego “chujowe życie”. Ogólnie całość z humorem, ale jeżeli chodzi o tricki to ziomeczki zdecydowanie nie żartowały. Nie spodziewałbym się niczego innego.

Pakt natomiast to już czysty rozpierdziel. Brujeria, pato akcje itd. To koniecznie trzeba obejrzeć. Pyszczu i Dida to srogie przechuje. Co tam się odwalało. Radihausowy Pool został zniszczony. Na premierze do kupienia miał być foto zin, ale jakoś zapomniałem o tym, a nic w oczy mi się nie rzuciło. No trudno.

Temat drugi, to nowy pro w naszym kraju. Wariat Gmys obdarował sygnowana deską drugiego wariata – Alberta Azjana. Gość od lat trzyma formę i zasłużył jak mało kto. Deska oczywiście od Nibiru Skateboards. Kiedy będzie na sklepie? Nie wiem. Tak czy siak gratuluję! 

autor: Emil Dera

I jeszcze trochę do poczytania, na konkurencyjnym portalu Skate Nerd pojawił się bardzo miły tekst odnośnie historii legendarnych Half Cabów. Jeśli jesteś nerdem to klikaj.

A co mamy z ruchomych obrazów?

Zacznijmy z grubej rury i zwycięski edit z tegorocznej edycji King Of Ślónsk! GETTO YOUTH z tak porytym editem, że youtube dał bana za treści erotyczne i inne nieprzyzwoite swawole! Za ten wyczyn powinny być bonusowe punkty. Przypominam, że ten edit i tak już przeszedł cenzurę. Czy raw tapes ujrzą kiedyś światło dzienne? Może na redtubie już latają. Gratuluję!

Wspomniałem to już jakiś czas temu, ale Vans wypuszcza turbo dobre montaże. Mówiłem głównie o europejskim teamie, ale tutaj zawężam to jeszcze i podrzucam team skandynawski. Naprawdę mocne!

Dalej jedziemy już bardziej kątowo. Na początek leci w sumie cała seria editów i Saints and Sinners tour od łączonej ekipy Santa Cruz i Creature. Ogólnie całość jest maga zajawkowa, ale od chyba piątego odcinka zaczyna się europejski odłam, który polecam w szczególności. Fajnie widzieć, że Gravette nadal w formie chociaż bałem się, że to już wrak. Natomiast combo Winkowski i Russell to totalny sztos. 

Jakiś czas temu pisałem o Vertowej imprezie Tonego Hawka. Jeśli nie udało Wam się złapać relacji z Vert Alert na żywo to nic straconego. Linkuje demo od legend, ale możecie znaleźć tam również inne kategorie. Powiem tylko, że Tony mimo niedawnej kontuzji radzi sobie świetnie! W końcu to nie człowiek, ale postać z gry.

Jedna z moich ulubionych europejskich marek czyli Antiz ze swoich nowym promo! Czy kilka dni temu mówiłem o trickach z fajką w gębie? Tutaj znajdziesz podręcznikowy przykład. Ogólnie ekipa trzyma cały czas poziom i wszystko w rock and rollowym klimacie.

I na koniec, dwa linki z tego samego wydarzenia. Swampfest to jedna z najbardziej zajawkowych… bmxowych imprez. Tak, dobrze przeczytałeś. BMXowa impreza w stylu skatetopii. Rozpadające się przeszkody sklepane z czego popadnie, fajerwerki, ogień, alkohol i totalny chaos. W tym roku pojawił się mały deskorolkowy motyw, ale sprawdź sobie również ten bmxowy edit. Serio, warto!


Mucho Cheers!
Kobiał

Leave a Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress