Polski McTwist

Każdy, kto już trochę jeździ na desce, powinien wiedzieć, że jednym z najbardziej karkołomnych trików na rampie jest McTwist.

Wymyślony w głębokich latach osiemdziesiątych, przez jednego z asów drużyny marzeń (czytaj Bones Brigade) Mike’a McGilla. Niesamowity trik, pół salta i rotacja 540 stopni. Totalny kosmos.

Oczywiście w naszym pięknym kraju, wraz z rozwojem umiejętności gości jeżdżących na kątach, zaczęło rodzić się pytanie: kto pierwszy z Polaków sklei taki trik?

 

I teraz dygresja. Szymon Stachoń. Mieszka w Belgii, prowadzi wraz z kumplami Silence Skateboards, a pochodzi oryginalnie z Zakopanego. Zdecydowanie jeden z magików na kątach, bardziej w skali europejskiej niż naszego kraju.

W Berlinie mamy ogromną rampę, a właściwie jeden z lepszych krytych halfpipe w Europie. To ogromna locha. W rzeczywistości jej ogrom poraża i założę się, że w naszym kraju niewielu jest gości, którzy zrobiliby tam drop in.

W każdym razie Szymon próbował. Z relacji świadków wynika, iż był bardzo blisko. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że kiedy to czytasz Szymon ten trik ma już w swojej kieszeni!

Piękne zdjęcia z tego dnia z rampy i smaczek z bowla by Rafal Groth.

Główne foto: Szymon Stachoń – próba McTwist. Berlin, Skatehalle

Tekst: Piotr Dabov

 

Leave a Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress