POLSKA MA NOWEGO PRO!

Jeśli przyznawalibyśmy tytuł „Skatera Roku 2017” bez dwóch zdań byłby nim Przemek Hippler. Jeśli ktoś ma zastrzeżenia do jego statusu pro, to albo nie widział jego jazdy na żywo, albo nie wie o co chodzi w deskorolce.

 

Największa ilość wygranych na zawodach w Polsce i zagranicą, party video, oryginalna osobowość i niepowtarzalny styl, a przede wszystkim determinacja. Jeszcze kilka lat temu spośród dzieciaków zwerbowanych do Locals Skateboards ciężko było wyłonić tego jednego, najlepszego, bo absolutnie każdy z nich szedł „łeb w łeb” mimo innych trików i totalnie innego stylu. Jeszcze trzy lata temu nikt nie posądziłby Hipcia o taki progres.

 

I tutaj definicja pro ridera się kłania. Dla wielu w naszym kraju niezrozumiała. Bycie pro to nie tylko deseczka z graficzką i nazwiskiem. To być może kasa, procent od sprzedanych desek, ale przy wielkości naszego skejt światka nie najważniejsza rzecz.

Bycie pro zobowiązuje, i nie chodzi o wieczne chodzenie na melanże. Dla wielu dzieciaków, czy też innych jeżdżących jest się wzorem do naśladowania.

Jarać dżojnty, pić alko każdy umie. Jeździć i mieć progres cały czas zdecydowanie mniej osób. A wyrwać się z naszego polskiego cebulowego skejt-hejt światka, zaistnieć poza granicami naszego kraju udało się naprawdę niewielu.

Przemek ma to wszystko. Paradoksalnie ma poukładane w głowie i realizuje swój plan. Nie jest kolejną kopią jakiegoś tam super skejta nagrywającego życie na insta i wypuszczającego part raz do roku z trikami kopiami tego co akurat jest modne. Idzie do przodu, i gratyfikacja w postaci pro modelu to najlepszy prezent. Brawo Meeeewa!

I teraz słowo do wszystkich hejtów. Pewnie jak to czytasz masz instagrama, bądź fejsa. Znajdź Przemka i pogratuluj mu, bo jego sukces to sukces nas wszystkich, a zazdrość to cecha słabeuszy.

Piotr Dabov

 

P.S Przemka zobaczymy jeszcze na OFF THE WALL.TV  edicie z tegorocznego touru Vans Polska do Portugalii, oraz w kolejnym drukowanym Dizastermag o ile takowy wyjdzie ha!

Foty w artykule to zdjęcia Łukasza Kułacha @lukatstudio

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress