OFF MINIRAMP LAST RIDE

W roku 2011, w momencie powstawania OFF PIOTRKOWSKA, jednym z głównych pomysłów popularyzacji Piotrkowskiej 138/140 kojarzonej wówczas tylko z meneli, chińskich budek, gołębi i splajtowanej Biedronki, było postawienie minirampy. Tuż obok znajdowała się hurtownia i showroom POGO, więc przy współpracy z Piotrem Dabov, oraz SKATEPARKI.PL z końcem listopada 2011 udało się postawić, wspaniałą rampę…

Praktycznie do 2013 roku, czyli do czasu kiedy POGO dumnie tworzyło OFF Piotrkowska, miejsce było bardzo aktywnie odwiedzane przez skaterów nie tylko lokalnych, można było zobaczyć również… najlepszych skaterów na świecie! Apogeum funkcjonowania rampy to demo na łódzkim przystanku touru jednego z najlepszych deskorolkowych teamów tej planety.

Niestety kiedy hurtownia i showroom POGO, promująca skateboarding w najlepszej formie,  przestała funkcjonować na OFF, (legendarny EUDEZET BOWL również został zamknięty) w przeciwieństwie do oryginalnego przeznaczenia, rampa stała się miejscem nasiadówek hipstersko-menelskich.  Przy rosnącej popularyzacji miejsca, właściciel terenu nie potrzebował już skaterów. Miejsce zostało ogrodzone, z możliwością jazdy tylko do 20tej.

off rampa 2 W ostatnich miesiącach, rampa, która dla wielu była symbolem i magnesem do przybywania na OFF, stała się jej zakałą, nie pasowała już, do coraz to bardziej wystawnych lokali powstających na coraz mniej już „OFF”owym miejscu. Na szczęście, w ostatni dzień przed demontażem udało się nagrać „bez smutku i łez”, ostatnią, spontaniczną skejt sesyjkę na tej… legendarnej już rampie.

 

 

Podziękowania dla: MPG Skateparki.pl, Mateusz Kanownik, Vito Vittorio, klub Dom, Nervous Strong Company.

Więcej można się spodziewać na FB Skateparki.pl oraz w drukowanym Dizastermag#16 który już niedługo trzaśnie!

 

 

 

 

RIP. We will never surrender. Skate or Die!

 

 

Txt: Piotr Dabov

Foto: Bones Tour / Michał Marcinkowski, Piotr Dabov

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress