Odgrzewany vege kotlet – DIZASTER #2

Jeden rok po premierowym numerze ukazał się kolejny Ultrazine z numerkiem (co nie będzie zaskakujące) dwa. Lato 2006 i zmiana formatu. Z wielkiego gazetowego na typowe magazynowe A4. Okładka bardziej na luźno, śmieszki hihiszki. Z lewej Szaban, a z prawej niestety nie wiem kto pajacuje w dresie. Nie zauważyłem opisu okładki więc przepraszam, ale nie wiem co to za jegomość. Przepraszam jegomościa.

Ponieważ intro to zazwyczaj najciekawszy i najbardziej spontaniczny element dizastera to wrzucam to w całości. Przeczytaj i złap zajawkę na resztę zina.

Dalej jedziemy test wiedzy deskorolkowej ze Skrobanem. Info R.I.P. Info na zawsze. Tak swoją drogą, zacząłem prowadzić ze Skrobanem wywiad w Lipcu 2020. Nadal nie udało się tego skończyć. Andrzej dawaj! Odezwij się do mnie. Nadal czekam!

Część muzyczna w której przeczytamy o zespole 19 Wiosen. Wywiad z 2006 roku, a z tego co widzę to zespół nadal działa (albo działał jeszcze niedawno). I to się szanuje! Zamiast gadać głupoty to wrzucę jeden z kawałków do przesłuchania. Poza tym Piotrek wrzucił kilka teksów więc masz śpiewniczek!

Kolejne strony przynoszą nam to co tygrysy lubią najbardziej czyli Dizaster Tour 2005! Bartek Pochylski, Tommie Zanders, Piotr Dabov, Michał Grzywacz, Sławek Gliński i cytując „wzięty totalnie z łapanki nieznany wtedy nikomu Szymon Kuś czyli Szaban”. Foty z Warszawy, Ełku i starej minirampy w Poznaniu. Nagrywki zobaczysz w POGO JUTRO. A zobacz z resztą co znalazłem! Pirat z youtube w kwadratowej jakości!

Muszę zwrócić jeszcze uwagę na jeden produkt z pasków po boku. Te spodnie poniżej były turbo wygodne! Może warto zrobić reedycje! Chyba finansowo nie był to jednak strzał w dziesiątkę bo doczekaliśmy się tylko jednej serii portków pogo.

Przestrzeń umysłu była raczej poza obszarem zainteresowań deskorolkowej w tamtych czasach. Joga, medytacja już nikogo nie dziwią, ale w 2006 roku raczej były to tematy, których nie zastaniesz w prasie deskorolkowej. A kim jest ten radosny dziadio na zdjęciu? Czy to jakiś spadochronowy skoczek? Przeczytaj już sobie sam.

Historia skurwienia to już Straight Edge’owa historia ku przestrodze. W sumie to mi jako drobnemu pijaczkowi nie wypada tego komentować, ale może Ciebie czeka lepszy los. Jak widać na mnie historia miała zbyt mały wpływ w tym 2006.

Magiczny spot! Czyli kanały niczym z USA! No cudownie wygląda ten spot na zdjęciach i nagrywkach. I w sumie to nadal nie wiem gdzie to jest, ani czy nadal istnieje. I co najważniejsze czy nadal można tam pojeździć? Odpowiedzi na te i inne pytania w kolejnym dizasterze? Pewnie nie.

foto: Tomek Brzozowski

Krótko powiem, że to najlepszy halfpipe jaki widziałem w Polsce! Ciekawe kto jest na zdjęciu i jak potoczyło się jego życie? Czy na niego „Historia Skurwienia” miała lepszy wpływ niż na mnie?

Tekstu o tytule POLICJA nie będę czytał. A tym bardziej pisał o tym. O policji się nie wspomina! Następne! Kilka kolejnych tematów szybko przelecę bo mamy skatepark w Chrzanowie (czy to nie tam dodali kilka lat później betonową minirampe?), snowboard trip na MT BLANC (nie przepadam za snowboardem), rasta klimaty (za tym nie przepadam bardziej niż za snowboardem). Potem kilka szybkich recenzji i obok tego nie przejdę obojętnie! Bo deskorolkowe filmy uwielbiam! A zwłaszcza jeden z opisanych tutaj Streets on Fire od Santa Cruz! KLASYK! Steve Alba, Natas, Corey O’Brien czy Jeff Grosso (RIP). Uwaga! Film z fabułą, a w roli głównej Jason Jessee.

Na stronie obok znowu muzyczny akcent i the Analogs, ale zaraz zaraz! Co tam obok się wkradło? 16 Grudnia 2005? POGO JUTRO? Tak! Premiera pierwszego filmu pogo. Uuuu. To musiało być ciekawe wydarzenie! Link do filmu wkleiłem wyżej.

Komiks, który rysował Marcin Pryt, zapowiedź Czacha Tour 2006 (czy odkryjemy nowe trójmiejskie talenty?) oraz Kacper Ustarbowski fs flip i gdyński teatr (RIP). Kacper to kozak, to foto to kozak, a spot to kiedyś był kozak. Dalej kilka reklam (fajnie widać, że Miniramp i Grindbox nadal są w akcji).

I to chyba na tyle. Znowu przeczytałem za Ciebie zina. Może lepiej nagrać audiobook’a.

Mucho cheers!
Kobiał

P.S. Pogo poza spodniami wypuściło też polarek. W tym przypadku może lepiej, że był to jednorazowy strzał.

Leave a Reply

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress