KADRA POLSKI I NAJLEPSZE ZAWODY 2017?

W każdym sezonie bywa tak, że najmniej oczekiwana impreza okazuje się tą niezapomnianą. Zdecydowanie w 2017 roku okazał się być to Przystanek Eliminacji Mistrzostw Polski w Swarzędzu. Tak naprawdę pierwszy raz w historii kadra Polski pokazała klasę.

To co jeszcze kilka lat temu było totalną kpiną dla większości skejtów, w 2017 stało się faktem. Świeżo powołana kadra Polski to nie tylko starannie wyselekcjonowani najlepsi w tym kraju (oczywiście sposób naboru do kadry zawsze będzie budzić kontrowersje, nigdy wszyscy na raz nie będą zadowoleni), ale przede  wszystkim co za tym idzie to przygotowanie, siłowe, motoryczne, odżywianie,  technika i strategia przejazdu nabrały znaczenia.
To że widać było na przejazdach gości w koszulkach z logo PSF to nie wszystko. Oni byli po prostu lepsi, zdecydowanie lepsi. Minęły już czasy, kiedy jakiś lokalny wymiatacz wygrywał wszystko. Oczywiście zdarzały się dobre przejazdy riderów nie z kadry ale było ich zdecydowanie coraz mniej. Na tym przystanku, publika niekoniecznie związana z deską również dopisała, chociaż jak szukaliśmy skateparku mało kto z lokalnych mieszkańców wiedział gdzie to jest.
Można użalać się, hejtować, cieszyć się z tego powodu, że ten sportowy czynnik jest coraz mocniejszy. Słowo zawodnik czy kadrowicz czy trener, nie jest już takie pejoratywne jak kiedyś. Patrząc na historię Polskiej deskorolki powinna rozpierać nas wszystkich duma, bo to idzie do przodu i osiąga poziom o którym mogliśmy w całkiem niedawnej przeszłości tylko pomarzyć.
Zobaczcie kilka, spontanicznych i bardzo nieobiektywnych obrazów  z tamtego pięknego dnia. Mam nadzieję, że w 2018 zobaczymy się w Swarzędzu również!
Początek impry i różni zwyrole pozują groźnie 😉 Od lewej: Rafał Modranka, Maciek Borkowski, Maciek Heczko.
Przyszły vice-mistrz Polski na kadrowym śniadaniu. Przemek Hippler.
Trener kadry U16 musi krótko wszystkich trzymać. Mikołaj Baranowski.
Niespodziewanie dużo riderów się pojawiło, siła! zabawa! skateboarding. Krzysiek Klimek ze świtą i Groszek na rybach w tle.
Czasem najlepsi mają już dość. Mateusz Okuła.
Damian Bojko, najbardziej AWF rider w tym kraju! Technika, metodyka, nauczanie i mega triki!
Piękne Polskie (Skate) Dziewczyny! Gratulacje!
Każdy skater w  życzyłby sobie takich rządzących.
Do zobaczenia w 2018!
A na bonusie wjeżdżamy z takim setem gifów:
Fot/video/edit: Piotr Dabov / muzyka 19 wiosen.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress