Sexy Suicide

By in Muzyka on Kwiecień 29, 2015

Sexy Suicide – to polski zespół grający melancholijną muzykę synthpopową, opartą na brzmieniu starych instrumentów elektronicznych. To electropopowa grupa rozdarta pomiędzy kiczowatym chłodem lat 80-tych, a tęsknotą za emocjami w bezdusznym świecie XXI wieku.

Pierwotnie grupa nazywała się „Neon Romance”, a nazwa nawiązywała do nocy, w której pojawiła się Marika. Podczas pewnej zabawy w klubie, trio imprezowało w światłach neonów. Jakiś czas później gdy zastanawiali się nad nazwą pomyśleli, że to musi być coś nawiązującego do stylistyki lat 80-tych, oraz oddającego charakter ich muzyki, która w dużej mierze traktuje o nocnym życiu w mieście i osamotnieniu wśród tych wszystkich rozbłyskujących sloganów. Tak zrodziła się nazwa „Neon Romance”, taki wielkomiejski chłód połączony z romantyczną dzikością.

Tak skompletowana grupa mająca już swoją nazwę rozpoczęła prace nad debiutanckim albumem. Prace trwały do końca 2013 roku. Do nagrań zespół wykorzystał wspomniane syntezatory z lat 80-tych (Korg, Yamaha), oryginalne brzmienia automatów perkusyjnych ,a także wtyczki syntezatorów analogowych.
Premiera debiutanckiego albumu „Midnight Stories” (wydanego za własne fundusze) nastąpiła 1 marca 2014r w katowickim klubie „KLAWIATURA”, gdzie również rozpoczęła się trasa koncertowa promująca album. Neon Romance zagrał koncerty w Katowicach, w Warszawie gdzie wystąpił obok legendy polskiego rocka industrialnego ,zespołem Agressiva69, w Łodzi u boku zaprzyjaźnionej postpunkowej formacji Cabaret Grey oraz na OFF Festival w Katowicach, a także na Young And Cold Festival w Augsburgu.

We wrześniu 2014 roku, ze składu odszedł Michał i było to jednocześnie zamknięcie pewnego etapu twórczości. Duet przyjął nazwę Sexy Suicide i nadal kontynuuje działalność, rozpoczynając pracę nad nowym materiałem.

Mocne nawiązanie do stylistyki lat 80-tych, widoczne jest w każdej płaszczyźnie – od doboru instrumentów oddających brzmienie tamtych czasów po starannie dopracowany image zespołu. Wszyscy, którzy tęsknią za tamtymi czasami, powinni sprawdzić, co Neon Romance a teraz Sexy Suicide ma do zaprezentowania.
Obecnie zespół pracuje nad materiałem na nowy album.

6 czerwca rozpoczynamy mini trasę koncertową, zaczynającą się w Sosnowcu.

Obecni członkowie:
Marika Tomczyk – wokal, teksty, linie, chórki
Bartłomiej „Poldek” Salamon – muzyka, syntezatory, sampling, programowanie

Byli członkowie:
Michał Kapuściński – syntezatory

Dyskografia:
2014 – Neon Romance – Midnight Stories

https://www.facebook.com/neonromance

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress