PEREŁKA SKATE VIDEO KTÓRE POKOCHASZ

By in Deska on Lipiec 7, 2015

Polska scena deskorolkowa powstała we wczesnych latach dziewięćdziesiątych. Większość ówczesnych skaterów wychowała się na pirackich kopiach video Powell&Peralta, czy Santa Cruz. Przełomem okazało „Questionable video”, czy „Video Days”. Jak to możliwe, że taka perełka jak „Sick Boys” z 1988 została gdzieś przeoczona!

SICK BOYS1

Film powala. Nie jest to typowy film z przejazdami. To raczej wyluzowany „dokument”, nakręcony przez „jakiegoś małolata” na niskobudżetowej kamerce 16mm bez dźwięku. Nie wiem jak Mike McEntire i jego Mack Dawg productions na to wpadli, bo tak naprawdę „Sick boys” to baza, wzór w jaki sposób tworzone są skate video do dzisiaj!

SICK BOYS2

Pokazana jest praktycznie cała scena zachodniego wybrzeża, szczególnie San Francisco, czyli tak naprawdę miejsce gdzie powstał skateboarding. Odkrywane zostają spoty, które okażą się kultowymi miejscówkami dla kolejnych pokoleń. Sposób wykonywania trików, patenty żeby jeździć, styl ubierania się, „wygłupy”, i oczywiście muzyka. To wszystko składa się na pozycję obowiązkową dla absolutnie każdego skatera, który chciałby poznać korzenie tego co kocha. Czy coś się zmieniło od 30lat?

Pitu pitu teksty: Piotr Dabov
Foty: Thrasher Magazine

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress